MÓJ PRZEŁOMOWY ROK

 

Mój przełomowy rok to projekt na 365 dni, podczas których możesz razem ze mną wyruszyć w podróż, która odmieni Twoje życie. Dosłownie. Celem jest zbudowanie Twojego poczucia własnej wartości i świadome budowanie szczęśliwego i satysfakcjonującego życia. Zanim jednak przejdziemy do konkretów, pozwól, że opowiem Ci pewną historię.

Dawno, dawno temu pewien młody chłopak został surowo potraktowany przez życie. Miał zaledwie jedenaście lat, kiedy jego rodzice się rozstali, a świat, który znał dotychczas, legł w gruzach. Stracił wiarę we wszystko, w co wierzył. Wydawało mu się, że spotkała go największa niesprawiedliwość na świecie. Modlił się, prosił, ale to niczego nie zmieniło. Przez długi czas obwiniał się o to, co się stało. To był początek jego podróży w nieznane…
Rozstanie rodziców mocno wpłynęło na pogorszenie sytuacji materialnej w domu. Z roku na rok było coraz trudniej – niezapłacone rachunki piętrzyły się na półce, co i rusz pojawiali się kolejni panowie, aby odciąć prąd, wodę czy inne media. Czasem dawali się przekupić albo po prostu przyjmowali płatności za wsteczne miesiące, ale dziura budżetowa była na tyle duża, że nie sposób było załatać ją z jednej, nauczycielskiej pensji. Inflacje, podwyżki, a na utrzymaniu 2 dorastających synów…
Życie w niedużej miejscowości w latach ’90 nie dawało dużych szans na poprawę. To był trudny okres. Świadomość przyszła dopiero po pewnym czasie i ten nastoletni chłopiec musiał wybierać: albo olać wszystko i być ofiarą, albo wyjść na ludzi i „wszystkim pokazać”, na co go stać. Lata mijały, chłopiec dorastał, a potrzeby wieku młodzieńczego coraz częściej dawały o sobie znać. Spotkania ze znajomymi, piwka, imprezy, pierwsze miłości i grupa rówieśnicza były dla niego ważniejsze niż zapłacone rachunki. Kombinował, jak tylko mógł. Próbował zasilać swój „imprezowy” budżet, biorąc „fuszki”, przerzucanie węgla, koszenie trawy, rąbanie drewna, porządki, mycie aut, wszystko co dawało kilka dyszek.
Szkoła była istotna, ale nie najważniejsza. Były gry, towarzystwo, imprezy. Świat jakoś posuwał się do przodu, z dnia na dzień, bez wielkich rewelacji. Czas po prostu przemijał. Jak się możesz domyślić, chłopak nie słuchał mądrych rad dorosłych, żeby się wziąć za naukę, żeby coś zrobić. Miał swój plan na życie. Robił to, co sprawiało mu radość i nie zamierzał słuchać innych. A przynajmniej takie stwarzał pozory.
Nie lubił czytać, za to oglądanie filmów i granie na komputerze sprawiało mu wielką frajdę. Często uciekał do wirtualnego świata. Tak, to była już pierwsza dekada XXI wieku. Stałe łącze w domu (zwane Neostradą) pozwalało surfować po sieci. Gadu-gadu, czaty, gry online – to było coś! Inny świat, bez problemów, bez niesprawiedliwości, bez kompleksów. Po prostu raj. Można było w to wsiąknąć.
Dla chłopaka to był złoty okres, jego życie było proste. Szkoła, potem gry, znajomi, w weekend impreza, czasem jakieś dodatkowe zajęcie, żeby dorobić. Pojawiały się nowe, mniej fizyczne „fuszki”: naprawianie komputerów, prace z informatyki, aż po tworzenie pierwszych stron internetowych. Powoli w głowie chłopaka zaczynała się kształtować wizja. Wtedy jeszcze nie był tego świadom, ale w tamtym okresie stało się coś, co na zawsze odmieniło jego życie…
Pewnego dnia szesnastolatek, bohater mojej opowieści, zaczął grać w grę online. Wirtualna fabularna rozgrywka z prawdziwymi ludźmi – to było sztos (chociaż w latach 2000 nikt nie używał takiego określenia)! Istne szaleństwo! Można było grać i rozmawiać z osobami oddalonymi o setki lub tysiące kilometrów. Dziś to jest oczywiste, ale wtedy to była magia.
Z prostej gry RPG wyrosło coś więcej. Powstały projekty nowych wirtualnych światów, które chłopak chciał współtworzyć z innymi. Rozwijał się, ucząc się kodowania, robiąc strony, pisząc teksty, pracując wyobraźnią. To oczywiście była tylko zabawa, gra, nic wielkiego, ale spędzał przy tym naprawdę dużo czasu. Na tyle dużo, że nawet mama zaczynała się martwić. To były początki Internetu, poziom świadomości dorosłych o grach był jeden: bezmyślna, schematyczna gra, przy której traci się czas. Ale nie, to nie było tak. Tam byli ludzie. Ludzie, którzy polubili chłopaka i chcieli wspólnie zrobić coś dobrego, dla siebie i innych. Oni jednak byli daleko, w różnych miejscach Polski oraz gdzieś za granicą, a on tu – w małym mieście, w dodatku niepełnoletni. Co mu po takiej znajomości…
Czas jednak szybko płynie i zanim się zorientował, była już 18-tka na karku. Postanowił ułożyć nowy plan. Dostał propozycję, żeby wyjechać z kraju, dołączyć do tych ludzi, których poznał w grze. Mógł dzięki temu spróbować swoich sił w nowym miejscu w „bezpiecznym” otoczeniu. Dla jego rodziny to był absurd, fanaberia, żart. On jednak wiedział, że to najlepsze wyjście. Czasy kiedy obowiązkowa służba wojskowa była przymusem mógł wybierać.. Wojsko lub najtańsza uczelnia zaoczna plus praca. Perspektyw nie było wielkich, ale wystartować mógł na budowie, po rodzinie. Tak mogła wyglądać jego przyszłość w Polsce. Niezbyt dobra perspektywa dla kogoś, kto całkiem dobrze ogarniał komputery i potrafił zarobić na tym pieniądze. Chłopak miał też inne ambicje.
Postanowił wyjechać. Zaraz po maturze, a jego najbliżsi musieli to zaakceptować. Moment pożegnania na lotnisku – łzy, smutek, złość… A z drugiej strony przygoda i coś innego. Może coś lepszego? Perspektywę pozostania w domu już znał, a tu na jego horyzoncie rysował się ocean możliwosci.
Wyruszył z małej miejscowości do europejskiej stolicy. Na miejscu poznał osobiście człowieka, z którym grał, on i jego żona bardzo mu pomogli. Szybko znalazł pracę, uczył się języka, nawiązywał nowe znajomości. Początki jednak były trudne. Wtedy usłyszał jedno zdanie, które zmotywowało go do walki o siebie: „Jeśli wrócisz bo Ci nie poszło, to naprawdę przegrałeś”. To było mocne, nadało kierunek.

Radził sobie sam w wielkim mieście, zarobił pierwsze pieniądze. Tylko on sam, tylko dla siebie, zapragnął mieć wszystko to, czego nie miał. Zachłysnął się trochę tym wszystkim. Wiedział, że pojechał tam, żeby odkładać na kupkę, tylko żyć i naprawdę się tym cieszyć. Na szczęście nie zapomniał o swoich najbliższych. Pomógł rodzinie spłacić długi oraz wyremontować dom. Wtedy pierwszy raz własnymi siłami zrobił coś dla kogoś. Mógł, chciał i zrobił.

Zaczynał jako ochroniarz, jednak wiedział, że nie przyjechał, aby zwiedzać centra handlowe. Po kilku miesiącach dziewiętnastolatek zmienił pracę, zaczynając swoją przygodę w IT! To było szaleństwo – w końcu robił to, co lubi i to, w czym jest dobry. Miesiące mijały, chłopak zyskiwał uznanie, rozwijał się i dziękował sobie w duchu każdego dnia. Był kapitanem swojego statku i cały czas miał wiele możliwości przed sobą.
Życie może nie było dla niego sprawiedliwe, ale wiedział, że mogło być gorzej. Wiedział, że ma wsparcie rodziców i starszego brata. Pomimo wielu trudnych chwil, samotności na obczyźnie, sztormów i czasami braku wiatru w żaglach, wiedział, że są na świecie ludzie, którzy go kochają.
Ten chłopak podjął w życiu wiele złych decyzji i pewnie tyle samo dobrych. Jednak to właśnie dzięki tej wyprawie uwierzył, że sam może zdecydować o swoim losie i kierować swoim życiem. Dojście do momentu pewnego poziomu dojrzałości i odpowiedzialności zajęło mu ponad dekadę, ale było warto. Ta podróż się nie skończyła i mam nadzieję, że będzie trwała jeszcze długo. Życie to przygoda i kiedy dostrzeżesz, że to droga daje radość i szczęście, a nie sam cel, wiele się zmieni. Dziś ten chłopak ma 35 lat, ma narzeczoną oraz dwie wspaniałe córki.

Nazywam się Jakub Gromek i to historia o mnie. Chłopaku z Mińska Mazowieckiego, który udowodnił sobie, że można, a dziś kontynuuje tą przygodę.

Po co opowiedziałem Ci tą historię? Żeby pokazać, że niezależnie gdzie teraz jesteś w swoim życiu, niezależnie od tego co Cię spotkało, to masz w sobie moc, żeby zmienić swoje życie. To będzie podróż,  w której ja będę Ci towarzyszył. Zmiana jest procesem i czasami potrzeba sporo czasu, żeby przemiana mogła się dokonać. Ważne jest budowanie samoświadomości i uważności we wszystkim co robisz. Mnie moment wyboru: „co dalej” spotkał 24 lata temu. Przez te 24 lata zdobywałem doświadczenia, mieszkałem za granicą, wróciłem, pracowałem w korporacji oraz mniejszych i większych firmach. Dziś poza pracą etatową, swoim biznesem oraz wspaniałą rodziną znajduję czas na wolontariat, treningi, znajomych i cieszę się życiem. To ja decyduję. 

Na przestrzeni tych lat podjąłem wiele trudnych decyzji. Nie raz zmieniłem otoczenie. Wiem, że to wszystko jest bardzo trudne. Sam od dopiero kilku lat bardzo świadomie buduję siebie i żyję w zgodzie ze swoimi wartościami. Jestem szczęśliwym człowiekiem i wiem, że najlepsze jeszcze przede mną. W 2020 roku wydałem książkę pt. „Obudź swoją Produktywność”, jestem trenerem i uczę produktywności oraz efektywności. Zakończyłem podyplomowe studia coachingu i mentoringu i dziś prowadzę praktykę coachingową pomagając moim klientom w zmianie.

Przeszedłem długą drogę do miejsca, w którym jestem teraz, ale na tym nie koniec. Cały czas się rozwijam, szkolę i wykorzystuję swoje talenty. Dziś bazując na doświadczeniu i pracy z klientami wiem, że mogę pomóc Tobie zbudować świadome i szczęśliwe życie.

W życiu nie zawsze wygrywają najmądrzejsi, najpiękniejsi czy najbardziej przebojowi. Wygrywają Ci którzy postanawiają wygrać. 

Kamila Rowińska

=

ZBUDUJ SIEBIE W 2023 ROKU

Na bazie swoich doświadczeń z ubiegłych lat i wszystkich szkoleń, które przeszedłem postanowiłem przygotować całoroczny program pracy i rozwoju w oparciu o pracę coachingową, mentorską i trenerską. Wszystko co zaplanowałem w tym programie pomoże Ci bardzo świadomie zacząć budować siebie.

Niezależnie czy potrzebujesz stanąć na nogi, czy po prostu masz dość tego co dzieje się w Twoim otoczeniu, znajdziesz tu miejsce dla siebie. W życiu chodzi o to by być szczęśliwym, dlatego zaczniemy od zdefiniowania tego czym to szczęście dla Ciebie jest, a potem opracujemy plan i wdrożymy go razem! 

A

ZMIANA TO PROCES

W życiu można planować i myśleć o zmianie, ale żeby faktycznie coś się wydarzyło, trzeba zrobić pierwszy krok. Wiem, że zmiana może być trudna, dlatego jestem z Tobą przez cały czas trwania tego programu.

Będę towarzyszem, który pomoże kiedy natrafisz na ścianę lub kiedy będziesz potrzebować kogoś z kim będziesz celebrować sukcesy. 

R

Ty też możesz wygrać

Musisz odpowiedzieć sobie na to pytanie, czy to jest ten moment? Czy zdecydujesz się na pracę nad sobą i osiągniesz to o czym marzysz? Masz wiele możliwości, ten program to tylko jedna z nich. 

Czy czujesz, że

Ugrzęzłaś/eś w jednym miejscu?

chodzisz na szkolenia, ale motywacja szybko znika i dalej wracasz do punktu wyjścia?

nie cieszy Cię już to co robisz?

działanie przychodzi z trudem i nie wiesz jak się "zebrać do kupy"?

nie wiesz już nawet kim jesteś?

nie żyjesz życiem na jakie zasługujesz?

zbyt dużo czasu spędzasz w mediach społecznościowych?

Twoje otoczenie podcina Ci skrzydła i nie masz nawet z kim pogadać?

masz problemy z nawiązywaniem dobrych i zdrowych relacji?

w Twoim życiu zaczyna brakować sensu, a sytuacja ekonomiczna pogarsza sprawę?

Jeśli czujesz, że przynajmniej jedna z tych wymienionych rzeczy „jest Twoja” to chcę Ci powiedzieć, nie jesteś sama/sam. Te uczucia pojawiają się w naszym życiu i nie zawsze potrafimy sobie z nimi poradzić. Nikt nas przecież nie nauczył rozmawiać o emocjach, ani radzić sobie z nimi. Jeśli czujesz się źle i chcesz coś zmienić w swoim życiu, wyruszyć w podróż swojego życia, to jesteś we właściwym miejscu.

co znajdziesz w programie

Sesję zapoznawczą

Tak zwany projektowy kick-off. Luźne rozmowy i przełamywanie lodów i poznawanie się (online). Od tego zaczniemy naszą przygodę.

12 modułów tematycznych

W każdym miesiącu będziemy pracować nad innym aspektem Twojego życia. Pełną listę modułów znajdziesz poniżej. 

Nagrania wideo

Ponad 170 nagrań wideo do przerobienia przez rok! Dostępne będą również po zakończeniu programu. Poprowadzą Cię przez Twój proces zmiany.

Przynajmniej 12 sesji Q&A

12 sesji z podsumowaniem miesiąca + dodatkowe sesje Q&A na żywo, podczas których będę odpowiadał na wszystkie pytania. 

Lista książek

To pozycje, które każdy powinien przeczytać. Są one  uzupełnieniem lub rozwinięciem tematów, które będziemy poruszać w ciągu tego programu.

Grupa wsparcia

Dostęp do tajnej i przeznaczonej TYLKO i WYŁĄCZNIE dla uczestników programu „Mój Przełomowy Rok” grupy (lub forum). 

Zeszyt ćwiczeń

Zeszyty zostały przygotowanie w formie PDF (gotowe do druku lub  uzupełniania w formie elektronicznej (tablety). 

Innych trenerów

W programie spotkasz na żywo (spotkania na ZOOM) ekspertów i specjalistów, którzy będą rozwijali wątki poruszone w programie. 

Opinie uczestników

Udział w programie „Mój przełomowy rok” rzucił nowe światło na wiele ważnych aspektów. Przede wszystkim – jak ważna jest akceptacja samego siebie, afirmacje i wyrażanie wdzięczności, docenianie tego, co mam i gdzie jestem. Jak ważne są relacje z samym sobą, rodziną i bliskimi, ale także stawianie granic. Program jeszcze się nie skończył, ale wiem że to była dobra decyzja i mogę go polecić każdemu, kto chce zadbać o swój rozwój osobisty

Elżbieta Mederska

Może jesteś na rozdrożu, może widzisz że to jak żyjesz potrzebuje zmiany ale nie wiesz w którą stronę ruszyć? Dołącz do programu „Mój Przełomowy Rok”. Ustalisz co w życiu ważne dla Ciebie, odbudujesz poczucie własnej wartości, poznasz wspaniałych ludzi i…. Zacznie dziać się magia ?

Joanna Wróblewska

„Program Mój Przełomowy Rok pozwolił mi rozwinąć działania od podstawowych obowiązków domowych aż do stworzenia swojej marki. Program Jakuba nie był oparty jedynie na przekazywaniu treści, ale także na praktyce. Pokazał nowe możliwości oraz liczne wskazówki wspierające tworzoną przeze mnie markę. Bezcennym doświadczeniem było przekonanie się na własnej skórze, że ten program działa”

Martyna Reszka

W czym ten program może pomóc tobie ?

R

POZNANIU SWOICH WARTOŚCI ŻYCIOWYCH

R

ZNALEZIENIU CELU W ŻYCIU, A TAKŻE OKREŚLENIA WIZJI I MISJI

R

ZROBIENIA PORZĄDKÓW W TWOIM NAJBLIŻSZYM (A BYĆ MOŻE I DALSZYM) OTOCZENIU

R

W ZBUDOWANIU POCZUCIA WŁASNEJ WARTOŚCI ORAZ ZWIĘKSZENIU PEWNOŚCI SIEBIE

R

POMOGĘ CI NAKREŚLIĆ MAPĘ MARZEŃ ORAZ ZAPLANOWAĆ JĄ TAK, ABY OSIĄGNĄĆ TO CO DO TEJ PORY WYDAWAŁO SIĘ POZA ZASIĘGIEM

R

Poruszymy tematy związane z karierą, biznesem oraz finansami

R

ZADBAMY WSPÓLNIE O TWOJE ZDROWIE I ENERGIĘ

R

POKAŻĘ CI CO TO ZNACZY BYĆ PRODUKTYWNYM I EFEKTYWNYM W DZIAŁANIU

R

ZOBACZYSZ, ŻE DYSCYPLINA I KONSEKWENCJA W DZIAŁANIU POMOŻE CI OSIĄGAĆ NIEMOŻLIWE

R

ODWAGA JEST W TOBIE, JEŚLI DZIŚ BOISZ SIĘ DZIAŁAĆ, MOŻEMY PRZEŁAMAĆ TEN SCHEMAT

R

DOWIESZ SIĘ CZYM JEST COACHING ORAZ JAK WYGLĄDA PROCES

R

POWIEM CI RÓWNIEŻ CZYM JEST PSYCHOTERAPIA I DLACZEGO WARTO Z NIEJ SKORZYSTAĆ

R

OTWORZYSZ SIĘ NA NOWE I NIEZNANE

R

POZNASZ NIESAMOWITYCH LUDZI, KTÓRZY CHCĄ ZMIENIĆ SWOJE ŻYCIE I BĘDĄ DLA CIEBIE WSPIERAJĄCYM OTOCZENIEM

ZASTANÓW SIĘ TERAZ DOBRZE I ODPOWIEDZ SOBIE NA TE KILKA PYTAŃ

Kim jesteś?
Na jakim etapie życia teraz jesteś?
Czego Ci brakuje?
Co chcesz osiągnąć?
Co stoi Ci na przeszkodzie?
Jak oceniasz dziś swoje poczucie własnej wartości?
Kogo masz w swoim otoczeniu?
O czym marzysz?
Co jest teraz Twoim największym zmartwieniem?
I jak? Jak się czujesz z odpowiedziami, które się pojawiły? Byłaś/eś w stanie na wszystkie pytania znaleźć odpowiedź? Jak widzisz siebie dziś kiedy czytasz te pytania? Nad odpowiedziami będziesz pracować przez najbliższy rok, więc jeśli dziś nie znasz jeszcze wszystkich szczegółów to nie przejmuj się. Dodam więcej nie oceniaj, nie porównuj się do nikogo poza sobą.
Jeśli nie wiesz do końca co chcesz robić w życiu lub boisz się czegoś, to jesteś we właściwym miejscu. Tu razem ze mną w 2023 roku zaczniesz nową przygodę, prawdziwą podróż w głąb siebie. W ciągu 365 dni wszystko może się zmienić! To co wydaje się nierealne, niemożliwe stanie się rzeczywistością. Małymi krokami, jeden za drugim będziemy podążać w stronę Twojego lepszego jutra.
A co jeśli jest dobrze? Znasz odpowiedzi na wszystkie te pytania? Masz cudowne życie i nie chcesz niczego zmieniać? To fantastycznie! Bardzo się cieszę, to piękne prawda? To nic złego, być w miejscu, do którego część ludzi jeszcze nie doszła. Jeśli naprawdę tak właśnie jest, to możesz już tutaj przestać czytać, ponieważ wiesz czym jest dla Ciebie szczęście i jest ono w Twoim życiu.
Nie znaczy to, że w programie nie znajdziesz nic dla siebie. Możesz być motywacją, przykładem, wsparciem dla osób, które chcą się zmienić. Warto jednak wiedzieć, czego szukasz i co chcesz osiągnąć, w życiu warto umieć dawać, ale też brać dla siebie. Zastanów się nad tym dobrze.

Czym jest Mój Przełomowy Rok ?

Ciesz się małymi rzeczami w życiu, ponieważ pewnego dnia spojrzysz wstecz i zdasz sobie sprawę, że to były wielkie rzeczy.

Robert Brault

Organizacja

Produktywność, a zarządzanie sobą w czasie

Być może znasz mnie jako Pana Produktywnego i myślisz, że jest to program o zarządzaniu sobą w czasie. To jest ważny dla mnie temat, ale nie. Ten program to coś zupełnie innego. Będą w nim oczywiście moduł o planowaniu, efektywności i działaniu. W końcu moja definicja produktywności jaką przedstawiłem w książce mówi:
W produktywności nie jest ważne, aby cały czas iść do przodu i robić więcej w ciągu dnia, ale aby przeznaczać czas na znalezienie tego, co warto robić, zbudowanie samoświadomości i skupianie na tym swojej uwagi.
Pokaże Ci, że możesz zostać kapitanem swojego statku i obrać kurs na szczęście i sukces.
W trakcie tego roku będziemy szukać tego co WARTO robić. W module o organizacji nauczysz się co to znaczy być produktywnym, podniesiesz efektywność i zaprojektujesz swoje życie wedle swojego uznania. Celem jest przecież wykorzystanie Twojego pełnego potencjału i wejście na nowy poziom. Pamiętaj, że to będzie praca przez cały rok, być może pierwszy rok, który przeżyjesz inaczej, bardziej świadomie.

Niezależnie od tego ile masz lat, co myślisz, w jakim jesteś dziś miejscu, możesz zmienić kurs i płynąć w kierunku szczęścia. Od Ciebie zależy na czym skupiasz swoją uwagę. W programie będziesz pracować nad wieloma aspektami życia i zbudujesz silne fundamenty.

W produktywności i w ogóle w życiu wyznaję zasadę #noexcuses i jeśli będą pojawiać się obiekcje czy wspomniane wymówki, to będę pomagał Ci odszukać właściwą drogę. Najczęściej powtarzającą się wymówką jest chyba „nie mam czasu, „bo ja mam dzieci” oraz „bo mój szef to…”
Po pierwsze, jeśli masz rodzinę, powiem Ci, że dzieci są dla mnie bardzo ważne. Uważam, że są największą inspiracją, a nie wymówką i mówienie, że nie mogę, bo dzieci… spotka się u mnie z szybkim obaleniem tej wymówki.
Może dopiero przygotowujesz się do założenia rodziny i boisz się jak to będzie? Jest wiele elementów, które mogą być dla Ciebie przydatne i poznasz je w trakcie programu.
Po drugie, czasu wszyscy mamy tyle samo. To w zasadzie jedyna stała i sprawiedliwa wartość na świecie. Każdy ma go tyle samo, niezależnie od innych zasobów – czas jest TAKI SAM dla wszystkich. Wszyscy mamy dokładnie te same 24 godziny i możemy osiągać wielkie rzeczy.
W przypadku biznesów, pracy i kariery, trzeba wziąć odpowiedzialność za swoje życie. Tego będziesz się uczyć. To jest moment, w którym bierzesz się w garść i zaczynasz działać, bo biznes nie lubi próżni.

Opinie uczestników

Małgorzata, uczestniczka MPR 2022

Sylwia, uczestniczka MPR 2022

Skąd pomysł i dlaczego rok?

 

W 2019 w mojej głowie pojawił się pomysł na program… Podsumuj rok z Panem Produktywnym.
Pomysł był prosty, mało kto robi podsumowania miesięczne, a one naprawdę dużo dają (uczymy się między innymi o tym w module o organizacji), więc zaproszę klientów do pracy przez cały rok. Podsumowania i taka stała praca pomaga budować dyscyplinę i uczą planowania. Dziś z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że był to prekursor i fundament tego oto programu. To z niego wzięła się nazwa, która w momencie kiedy wpisywałem ją na zamkniętej grupie FB była „tymczasową”, żeby potem zmienić ją na coś lepszego. Jednak widząc transformacje jakie przeszły uczestniczki w trakcie 2021 roku pomyślałem, że „Mój przełomowy rok” to doskonała nazwa na nieco bardziej rozbudowany program.
Po „sukcesie” podsumowań, które naprawdę były pomocne dla uczestników dotarło do mnie, że te 12 spotkań, dodatkowe ćwiczenia i zadania to za mało. Potrzebuję czegoś więcej i tak narodziła się myśl, żeby poruszyć ważne życiowe sprawy. Wartości, poczucie własnej wartości, mindset, finanse, kariera, działanie, dyscyplina itp. Było tego naprawdę dużo, a czasu jak zawsze mało… postanowiłem, że zrobię to! Otwarcie sprzedaży, brak kampanii ani większych planowych działań, a mimo to, zebrała się grupa, która przez cały 2022 rok dzielnie pracuje.
Pewnie zastanawiasz się dlaczego rok? Przecież to bardzo długo! Zastanów się, czy napewno? Idealną odpowiedzią byłoby „to zależy”. Jestem świadom, że jest to długi okres. Perspektywa 365 dni, ale krótki patrząc na całe Twoje życie. Ja sam brałem udział w długich i krótkich programach i szkoleniach. Były bardzo różne, niektóre bardzo intensywne, a inne mniej. Z moich obserwacji wynika, że ciągły rozwój przez cały rok, pozwala zbudować nawyki, które pozwolą ten stan przedłużyć o kolejne lata. Zbudujesz dyscyplinę, poczucie własnej wartości i osiągniesz gotowość do dalszej pracy oraz osiągania tego co zaplanujesz!
Na moich i nie moich szkoleniach pojawiają się ludzie, którzy przychodzą, zapalają się jak pochodnia i gasną równie szybko. Nie mają zbudowanego systemu ani nawyków dyscypliny i nie są wstanie wytrwać. Kiedy potykają się, nie mają się do kogo zwrócić o pomoc. To wszystko powoduje, że porzucają projekty i stwierdzają, że wrócą do swojego życia. Tego nie chcemy!
Byłem też w bardzo intensywnych programach, w których ilość materiału była wręcz niemożliwa do przerobienia. Przecież zapisując się na dowolny program nie robimy pauzy na nasze życie. Cały czas musimy być w nim obecni. Praca, rodzina, nasze zobowiązania są cały czas bardzo ważne. Wiem, że nie zawsze da się wygospodarować kilka tygodni na pracę nad projektem, czy szkolenia.
Ten program będzie intensywny, znajdziesz w nim ponad 170 nagrań, ćwiczeń i materiałów, które pomogą Ci odnaleźć siebie. Będą sesje pytań i odpowiedzi prowadzone na żywo, podsumowania miesiąca i zadania do wykonania. Gdyby to wszystko miało zmieścić się na przestrzeni kilku miesięcy (a fizycznie jest to możliwe), to zamiast skupić się na rozwoju, przemyśleniu swojego życia, znalezieniu misji, wartości, budowania nawyków będziesz myśleć o tym, że trzeba nadrobić lekcje z weekendu, bo przecież nie było czasu na ich zrobienie. A gdzie w tym wszystkim życie? Praca, dom, rodzina, dzieci, czas dla siebie?
Od lat buduję u swoich klientów nawyk cierpliwości, bo długoterminowo to cecha, która pozwoli Ci osiągać wielkie rzeczy. Cały 2021 myślałem o tym, jak ten program może wyglądać, jak zaprojektować go, aby był przyjazny, wartościowy i pozwalał Ci poszerzać strefę komfortu. Te wszystkie elementy potrzebują czasu. Wierzę, że takie sprawy jak rozwój i budowanie świadomości warto rozpocząć małymi krokami, powoli nabierać pewności i szybkości, aby na koniec dać z siebie 100%. Finisz na końcu będzie Twoim zwycięstwem. Z 2022 roku wyciągam już lekcję i poprawiam pewne elementy programu, bo widzę gdzie było zbyt dużo, a gdzie zbyt mało materiału. Druga edycja tego programu jest zbudowana nie tylko na teorii, ale również praktyce!
Rok temu napisałem „Być może zmieni się bardzo dużo”, dziś mówię to z pewnością. W trakcie tego najbliższego roku może zdarzyć się dosłownie wszystko. Możesz stracić pracę lub zmienić ją na wymarzoną. Możesz rozstać się z partnerem lub znaleźć miłość swojego życia. Możesz zmienić miejsce zamieszkania lub osiąść w wymarzonym miejscu. Możesz otworzyć biznes i zacząć robić to co kochasz. Skąd to wiem? Z doświadczenia uczestników. Nie wiem dziś, co Tobie przyniesie przyszłość, ale wiem jedno, ja będę z Tobą przez całą tą podróż. Wchodzę w ten program całym sobą, dając Ci moją pełną uwagę, zaangażowanie, wiedzę i doświadczenie. Różnica pomiędzy tym co było, a tym co będzie jest znaczna. Pomyśl o tym i podejmij dobrą dla siebie decyzję. To w końcu Twoje życie, prawda?

Zastanów się, gdzie chcesz być za rok/5/10 lat?

Za rok


będziesz już po programie, który pomoże Ci zbudować siebie świadomie, wyznaczyć wartości, uporządkować otoczenie, rozjaśnić umysł i postrzeganie rzeczywistości (growth midnset), zacząć działać i osiągać cele i marzenia. Posiądziesz wszystkie potrzebne ku temu narzędzia i umiejętności

Za 5 lat


może będziesz już robić dokładnie to o czym zawsze marzyłąś/eś, może zmienisz otoczenie na takie, które Ci służy, a może otworzysz swój biznes? Kto wie, wiele zależy od Ciebie i Twojej wyobraźni, bo 5 lat to naprawdę długi czas!

Za 10 lat


plan na tyle lat do przodu? Pewnie zastanawiasz się po co? To wyznaczanie kierunku, w którym będziesz podążać. Tu może pojawić się wszystko, wolność finansowa, dom marzeń, auto marzeń, cała Twoja przyszłość może się odmienić, jeśli zdecydujesz się pracować nad sobą już dziś.

Opinie uczestników

„Program jest dla mnie wspaniałą podróżą. Czuję się tak jakbym wyruszyła w przepiękny rejs statkiem w nieznane po wszystkich wyspach i lądach, a każdy Moduł i lekcje, to dobijanie do kolejnego brzegu, cumowanie i podróż w nieznane. Odkrywanie i poznawanie. Nie raz  pojawiały się burze i sztormy, gdzie musiałam zmierzyć się sama ze sobą, z moimi wątpliwościami, obawami, ale nie byłam z tym sama. Przez całą tę podróż towarzyszą mi cudowni ludzie; kapitan Jakub i Magdalena oraz cudowna załoga kamratów. ❤

Ta podróż to najlepsze co mogło mnie spotkać. Polecam każdemu, kto chciałby zmienić coś w swoim życiu i poszerzyć swoje horyzonty ?.”
Magdalena Szałkowska
„Wyobraźmy sobie pudełko pełne klocków, puzzli, z których jesteśmy w stanie zrobić niesamowity obraz ale nam to „jakoś” nie wychodzi.
I tu wkracza „Mój Przełomowy Rok”. Krok po kroku rzuca nam na stół instrumenty… I my, właśnie my, możemy bez obaw, korzystając z tego co mamy do dyspozycji, zrobić to, co do tej pory wydawało nam się nieosiągalne… Układać kawałek po kawałku, dzień po dniu… nasze niesamowite, niepowtarzalne i zajebiste życie! Czy warto?! To Ty decydujesz dokąd chcesz dojść i kiedy!
Z mojej strony powiem tylko jedno: DZIĘKUJĘ❤️”
Małgorzata Pezda

A pomyśl gdzie będziesz jak nic nie zmienisz w swoim życiu?

Osobiście nie lubię snuć czarnych wizji, szukać dramatów i przekonywać, że jeśli nie kupisz tego programu to nic nie osiągniesz. To nie prawda. Do każdego celu jest wiele dróg, ja proponuję Ci obrać jedną z nich. Wiem, że każda z osób, która aktywnie przerabia program osiąga niesamowite rezultaty. Zmiana jest ogromna i zauważalna we wszystkim co te osoby robią, jak mówią i jakie projekty realizują. Ja po prostu wierzę w Twój potencjał i wiem, że masz w sobie ogromną moc, jeśli Ty jeszcze tego nie dostrzegasz, to chętnie wsiądę na Twój statek i pomogę Ci obrać odpowiedni kurs!

Moduły w programie

Porządki

Zaczniesz od oczyszczenia najbliższego otoczenia, głowy i projektów

Samoświadomość

Odpowiesz na pytanie kim jesteś? Jakie pełnisz role i wyznaczysz swoje wartości

Organizacja

Produktywność, skupienie i działanie – wszystko w formie szwedzkiego stołu

Mindset

Dowiesz się jak myśleć pozytywnie, czym jest prawo przyciągania i co to jest growth mindset

Zdrowie

Sen, energia, odżywianie i inne aspekty zdrowego podejścia – holistyczne podejście

Relacje

Jakie relacje są w twoim życiu? Jak budować te dobre i jakie to ma konsekwencje?

Kompetencje

Jakie kompetencje będą potrzebne w ciągu najbliższych 10 lat? Jak wykorzystywać swoje talenty?

Finanse

Przekonania, budżety i inwestycje – dowiesz się jak zadbać o swoje pieniądze

Praca

Modele biznesowe – kariera, własna działalność czy network, którą opcję wybrać?

Dyscyplina i motywacja

Działanie, konsekwencja, nawyki, motywacja to dziś za mało…

Odwaga

Działanie mimo strachu, tego można się nauczyć kiedy znasz swoją wartość!

Szczęście i sukces

Podsumowanie całego roku i zbudowanie nawyku szczęścia na lata!

Z kim spotkasz się w programie? 

Agnieszka Piątkowska

Doradca rozwoju osobistego, przedsiębiorca

Moduł Biznes

Izabela Kulesza

Edukatorka Finansowa Kobiet, Certyfikowany
Trener Mentalny

Moduł Finanse

dr Katarzyna Dereń

Psychodietetyk, Naukowiec, Trener Personalny

Moduł Zdrowie

Żaneta Kajs

Certyfikowany Trener FRIS®

Moduł Samoświadomość

Marcin Kokoszka

Seryjny przedsiębiorca

Moduł Biznes

Iwona Przybojewska

Uczę zarabiać i spełniać marzenia

Moduł Biznes

Justyna Pytko

Executive & Career Coach

Moduł Kariera

Albo siedzisz i czekasz na gwiazdkę z nieba albo działasz.

Jakub Gromek

Opinie uczestników

„Od czego się zaczęło? Pana Produktywnego „znam” od dłuższego czasu. Pierwszy raz miałam okazję zetknąć się z nim na pokładzie kursu Kamili Rowińskiej o produktywności. Rok temu wzięłam udział w wydarzeniu „Pora na mentora” gdzie Jakub prowadził wykład o wiele mówiącym tytule: Co zrobić, żeby mi się chciało, jak mi się nie chce? Jak to mówią nie ma przypadków, potrzebowałam zmiany i znalazłam się we właściwym miejscu, o właściwej porze. Później już poszło lawinowo: spotkanie, grupa 10 tysięcy kroków przez 365 dni (nie zakładałam dołączenia do tego wyzwania), a w konsekwencji tego wzięcie udziału w projekcie „Mój przełomowy rok 2022”.

Jak wygląda sam kurs? „Mój przełomowy rok” skonstruowany jest tak, iż przechodzi się od ogółu do szczegółu. Lekcje są czasowo zablokowane, co pozwala na systematyczną pracę nad danym tematem, podzielenie sobie tego słonia na małe, jadalne kawałki i przepracowanie zadań przed przejściem do kolejnego tematu. Do większości zagadnień dołączone są lekcje w PDF. Materiał przekazywany jest w przystępny, prosty sposób, a jednocześnie zobrazowany przykładami z życia. To wiedza praktyka, który na sobie przetestował rozwiązania, o których mówi. Comiesięczne spotkania podsumowujące pozwalają omówić dane zagadnienie, problemy z jakimi borykamy się na co dzień, czy postępy jakie dokonaliśmy w ciągu tego czasu. Dzięki zoomom możemy bliżej się poznać, nawiązać z uczestnikami projektu głębsze relacje. Co ważniejsze widzimy wielkie zmiany osób, które z nami przechodzą ten proces, a to chyba najlepsza motywacja do działania i rekomendacja! Dodatkowo Jakub jak i cały #GromekTeam jest dostępny w razie pytań, na bieżąco monitoruje problemy techniczne, itd. Wartością dodaną są spotkania z ekspertami…”

„Co dla mnie oznacza ten projekt? Już w ciągu pierwszych 2-6 miesięcy wydarzyło się wiele sytuacji, niespodziewanych dla mnie nowych okazji, które dostrzegłam, na które odpowiedziałam i zadziałałam. Przekraczam swoje granice, wychodzę mocno poza swoją strefę komfortu oraz realizuję wyzwania, których jeszcze rok temu za żadne skarby bym się nie podjęła. Dotyczy to spraw prywatnych, marzeń, które przez kilkanaście(!) lat czekały w zapomnieniu na realizację, ale także życia zawodowego, które nabiera tempa. Dzięki temu przyszłość rysuje przede mną nowe możliwości rozwoju osobistego, a także działalności, którą prowadzę. Staję się pewniejsza siebie.

Co dalej? W ostatnim czasie dużo nowych rzeczy dowiedziałam się przede wszystkim o sobie. Jak zrobić porządek wokoło siebie, poukładać sobie w głowie, żeby ruszyć z przysłowiowego kopyta. A kiedy sobie odpuścić i naładować akumulatory. Ja jako osoba niezorganizowana, perfekcjonistka… uczę się systematyczności i staram się kończyć przed deadline’em. Wiem, że jeszcze długa droga przede mną i czeka mnie wiele pracy nad sobą, ale mam narzędzia, wsparcie mentora oraz wspaniałej społeczności, na którą zawsze mogę liczyć. Małymi krokami odmieniam swoje życie, czerpiąc z przysłowiowego szwedzkiego stołu to co mi pasuje, testując różne opcje. Widzę, jak dużo już zmian zaszło w moim życiu, ale to dopiero początek.
Jeśli chcesz poszerzyć swoją świadomość, szukasz holistycznego podejścia do tematu rozwoju osobistego, ludzi którzy są inspiracją, aby coś w swoim życiu zmienić to jesteś w dobrym miejscu. Ale sam musisz podjąć działanie, wówczas zobaczysz, że jesteś w stanie kierować swoim życiem świadomie i osiągać sukcesy. Do zobaczenia…”
Beata Paluch, przedsiębiorca

GWARANCJA SATYSFAKCJI

Wiem jedno: takiego programu nie znajdziesz nigdzie indziej.
Jeżeli więc zależy Ci na tym, by zacząć budować swoje życie świadomie i szczęśliwie, to jesteś we właściwym miejscu i to jest chwila dla Ciebie.
Pewnie się zastanawiasz czy to nie jest jakiś kolejny bubel z internetu?
Powiedzmy sobie szczerze, oferta ofertą, ale często zastanawiasz się, jak taki program wygląda naprawdę? Jak ja mam zamiar dowieść te wszystkie obietnice? Powiem Ci – jest tylko jeden sposób, by się o tym przekonać. MUSISZ TO PRZEROBIĆ na sobie. Kup ten kurs, przepracuj moduły, porozmawiaj z ludźmi, którzy dołączyli i przekonaj się jak to wpłynie na Ciebie. Ja jestem z Tobą przez całą Twoją podróż, cały ten rok.
Jestem tak pewny jakości, wartości i unikalności tej wiedzy, że GWARANTUJĘ TWOJĄ SATYSFAKCJĘ.
Biorę na siebie całe ryzyko Twojej decyzji. Daję Ci nie 30, a aż 60 dni GWARANCJI SATYSFAKCJI liczonej od rozpoczęcia programu! To znaczy, że masz 60 dni na przekonanie się, jak unikalna i wartościowa dla Ciebie będzie ta wiedza, jak wiele zmieni się w Twoim życiu tylko po tych 2 modułach.
Jeśli jednak w ciągu tych 60 dni z jakiegoś powodu uznasz, że nie jesteś zadowolony(-na), napisz do nas na 2023@panproduktywny.pl, a otrzymasz zwrot wpłaconych pieniędzy (niezależnie od tego czy płatność była z góry czy w formie subskrypcji). Zwracam 100% kosztów.
To trochę jak jazda próbna samochodem. Weź ten kurs na próbę na 60 dni!

oferta

Zaoszczędź 2 miesiące

Solo

PLN197/ na miesiąc

N

Kurs w całości do samodzielnego przerobienia

N

Dostęp do forum programu

N

Dostęp na 18 miesięcy

N

20% rabatu na konsultacje w trakcie trwania programu

Adventure

Najczęściej wybierany

PLN297/ na miesiąc

N

Wszystko co w pakiecie Solo

N

12 podsumowań sesje Q&A na żywo

N

Spotkania z ekspertami na żywo

N

Dostęp na 24 miesiące (12 msc. pracy + 12 msc. po zakończeniu programu)

N

"możliwość wyjścia na wirtualny spacer"*

N

40% rabatu na konsultacje w trakcie trwania programu

Premium

tylko 5 sztuk!

PLN997/ na miesiąc

N

Wszystko co w pakiecie Adventure

N

12 sesji konsultacyjnych (coachingowo-mentoringowych)

N

Feedback do wykonywanych zadań dostęp do przyszłych kursów online z obsługi narzędzi

N

50% rabatu na konsultacje przez 12 msc po ukończeniu programu

Solo

PLN2364/ na rok

N

Kurs w całości do samodzielnego przerobienia

N

Dostęp do forum programu

N

Dostęp na 18 miesięcy

N

20% rabatu na konsultacje w trakcie trwania programu

Adventure

Najczęściej wybierany

PLN2970/ za rok

N

Wszystko co w pakiecie Solo

N

12 podsumowań sesje Q&A na żywo

N

Spotkania z ekspertami na żywo

N

Dostęp na 24 miesiące (12 msc. pracy + 12 msc. po zakończeniu programu)

N

"możliwość wyjścia na wirtualny spacer"*

N

40% rabatu na konsultacje w trakcie trwania programu

Premium

tylko 5 sztuk!

PLN9970/ za rok

N

Wszystko co w pakiecie Adventure

N

12 sesji konsultacyjnych (coachingowo-mentoringowych)

N

Feedback do wykonywanych zadań dostęp do przyszłych kursów online z obsługi narzędzi

N

50% rabatu na konsultacje przez 12 msc po ukończeniu programu

Dołączyć możesz jeszcze tylko przez:

Dzień(s)

:

Godzina(y)

:

Minut(y)

:

Sekund(y)

Zapisz się na Q&A

Jeśli czujesz, że strona nie odpowiada na wszystkie Twoje pytania, brakuje Ci przekonania lub po prostu chcesz mnie o coś zapytać, to specjalnie na te okoliczność zaplanowałem sesję Q&A na żywo, tak, żebyś na spokojnie mógł/mogła zadać mi swoje pytania, które być może blokują Cię przed przystąpieniem do tego programu.

.

FAQ

Co to jest wirtualny spacer?

W trakcie roku sporo spaceruję, czasami bardzo rano, czasami późno wieczorem, w weekendy, w ciągu dnia, nie mam stałej godziny. Czasami zdarza się tak, że mam przestrzeń do tego, żeby porozmawiać. Jest to mój luźny czas, który chcę przeznaczyć na rozmowy z uczestnikami programu. Można to traktować jako dodatkowe sesje 1 na 1 lub w grupie kilku osób, które będą chciały porozmawiać. W przestrzeni forum lub miejsca komunikacji będzie możliwość umówienia sobie takiej sesji – np. z dnia na dzień lub dosłownie będę wrzucał informację, za 10 min idę na spacer i wtedy kto pierwszy ten lepszy. Nie będzie to formalna sesja coachingowa ani mentorska, nie nazwałbym tego również sesją informacji zwrotnej, ale jest to czas, w trakcie którego możesz zadać mi dowolne pytanie i możemy omówić dowolny temat jaki przyjdzie Ci na myśl.

Kiedy rozpoczyna się program i jak długo trwa?

Program zaczyna się 1 stycznia 2023. Masz dostęp do materiałów jeden po drugim. Wszystko jest tak przygotowane, żeby skupiać się na konkretnych obszarach i w miarę upływu czasu zajmowaniu się i zgłębianiu tego co dalej. Kończymy 31.12.2023 roku. Niezależnie od wybranej opcji, będziesz mieć dostęp do tych materiałów przez dodatkowy okres po zakończeniu.

Czy dostanę jakąś gwarancję?

Ja bardzo wierzę w ten program. Dlatego jeśli przez okres 60 dni stwierdzisz, że to nie jest dla Ciebie, masz inne pomysły na siebie lub po prostu chcesz zrezygnować, to zwracam Ci 100% kwoty. Jestem przekonany, że każdy kto przystąpi do programu zmieni swoje życie.

Ile czasu będę mieć dostęp do tych materiałów?

Zależnie od wybranego modułu (Solo, Adventrue, VIP), dostęp do materiałów jest odpowiednio 6 i 12 miesięcy po zakończeniu programu (w sumie masz dostęp na 18 miesięcy oraz 24 miesiące).

Czy mogę płacić ratalnie?

Jest opcja płatności w subskrypcji lub rocznie z góry za całość programu. W przypadku opcji płatnej z góry, oszczędzasz 1 miesiąc, czyli odpowiednio 197, 297 lub 997 zł

Potrzebuję fakturę. Czy ją dostanę?

Oczywiście, w przypadku płatności z góry, dostaniesz fakturę od razu, w przypadku wyboru płatności subskrypcji będziesz dostawać fakturę każdego miesiąca.

Co jeżeli mam z czymś problem lub coś jest niejasne?

Napisz wiadomość na 2023@panproduktywny.pl